0242 524 51 03
SPA

SPA ve Sağlık Merkezi
Masaj, hamam ve saunanın yanı sıra çeşitli cilt ve yüz terapileri ile güzellik kürlerimizi deneyin!
 
SPA REZERVASYONU YAPIN!
 
 
VÜCUDUNUZ DEĞERLİDİR
 
Güzellik ve Sağlık
 
 
 
Buhar Odası
Buhar odamızda daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.
 
Buhar odası bakımı sonrası kaslardaki ağrı ve sızılar azalır, cilt derinlemesine temizlenir ve ihtiyaç duyduğu nemi tekrar kazanır. Buhar, üst solunum yolunda rahatlama sağlar, kasları gevşetir ve öksürüğü azaltır, mukus zarlarını aşırı kurumaktan korur.
 
Bakım sonrası kendinizi yenilenmiş, tazelenmiş ve yeni doğmuş gibi hissedeceksiniz.
 
Geleneksel Türk Hamamı
Hamam sağlığın, şifanın ve temizliğin buluşma noktasıdır.
 
Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak ve bu ritüeli yaşamak için Türk Hamamımızı ziyaret edebilir hem de dinlenmenin ve tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.
 
Sauna
Sauna keyfiniz için; Yeterli Vakit Ayırın… Sauna bir ter banyosudur. Acele etmeyin ve keyfini çıkartın. Düşüncelerinizden ve stresten arınmak için bu önemli bir başlangıçtır. Sauna için ortalama 1- 1,5 saat vakit yeterlidir.
 
Hafif Duş Alın
 
Hayatın hızlı ritminden ayrılıp kendinizle baş başa kaldıktan sonra yapacağınız ilk şey iyi bir duş almak olmalıdır. Genel hijyen için bu önemlidir. Hele sıcak yaz günlerinde veya spordan sonra bunun önemi daha da artar. Terleme odasına girmeden önce kurulanmak tercihinize kalmıştır.
 
Saunaya Girin
 
80-90 derece sıcaklığındaki terleme odasına girdiğinizde vücudunuzdaki tüm terbezleri alarm verecek ve hızla çalışmaya başlayacaktır. Az önce duş ile açtığınız. Gözeneklerden zararlı ve istenmeyen maddeler vücudunuzdan dışarı çıkacaktır.
 
Bir Havlu Serin
 
Oturma grubuna yumuşak bir havlu serin. Bu konforunuzu artıracağı gibi terinizi de emecek, saunanızın temiz ve hijyenik kalmasına yardımcı olacaktır. Oturma grubunun sıcağına da direk temasınızı önleyecektir.
 
Terleyin
 
İyice terleyene kadar bekleyin. Genelde 8- 12 dk. yetecektir. Süre kişiden kişiye değişebilir. Odanın sıcaklığını artırmak terlemeyi kolaylaştırmaz, aksine zorlaştırır. Çok sıcak bir hava olursa ter daha yüzeye çıkmadan kuruyacaktır. 80-90 derece yeterlidir. Maksimum 100 derece olmalıdır.
 
Mola Verin
 
Terleme odasından çıkıp bir teras veya balkonda soğuyun veya soğuk bir duş alın. Bu terleme-soğuma işlemini kaç defa yapacağınız size kalmıştır. Genelde üç seans yeterlidir.
 
Tamamen Kuruyun
 
Sauna banyonuz bittikten sonra giyinmek için acele etmeyin. Terlemeniz tamamen durmadan üzerinize bornoz bile almayın. Bu da terleme kadar önemli bir faktördür. Vücudunuzun dengesini kurması için ona zaman tanıyın.
 
Dinlenin
 
Saunada yarım saat jogging yapmış kadar kalori kaybettiniz. Sessiz bir ortamda dinlenin. Tatil köyümüzün hızlı ritmine herkesten daha fazla hazırsınız !
 
Masajlar
Farklı tip masajlar ile vücudunuzu gevşetin. (Masaj çeşitlerinde değişiklikler olabilir)
 
Klasik Masaj
 
Özellikle sırt ve omuz ağrıları, gerginlik, tutulmalar, kas ağrıları gibi sorunların giderilmesi için uygulanır.
 
Lenf Drenaj
 
Lenf yollarına yumuşak manipülasyon ile yapılan masajdır. Kan dolaşımını düzenler ve vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur.
 
Lokal Masaj
 
Vücudunuzda rahatsız olduğunuz bölgelere uygulanır ve düzenli uygulamalar sonucunda vücudunuzu dengeye ulaştırır.
 
Selülit Masajı ve Sıkılaştırma
 
Masaj ve titreşimli cihaz ile kan dolaşımının hızlanması sağlanır; su birikmesi aza indirilir ve bağ dokunun sıkılaşmasıyla selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.
 
Aromaterapi Masajı
 
Tamamen doğal bitki özlü özel masaj yağları ile uygulanır. Rahatlatma ve dinlendirme amaçlı bir masaj türüdür.
 
Anti-Stres Masajı
 
Vücudunuzdaki gerginliği azaltmak ve dengeye ulaşmasını sağlamak için yapılan masajdır.
 
Cilt Bakımı
Cilt bakım odamızda sunulan pek çok farklı bakım ve terapileri deneyin
 
Klasik Cilt Bakımı
 
Buhar banyosuyla gözenekler açılarak başlanan klasik cilt bakımı siyah noktaların temizlenmesi ile devam eder. Peeling (ölü deriden arınma) ile cilt makyaj artıklardan ve ölü hücre tabakasından temizlenir, cildin nefes alması sağlanır.
 
Ardından cilt tipine uygun temizleyici bir maske uygulanır. Besleyici özelliği bulunan çeşitli maskelerin ardından özel kremler yardımıyla yüz ve boyun masajı yapılır.
 
Bakım, tonikleme işlemi ile son bulur.
 
Kuaför
Merkezimizde bulunan kuaförden de ücretli olarak faydalanabilirsiniz.
 
Fitness Merkezi
Merkezimiz içindeki fitness salonundan 14 yaş üstü tüm misafirlerimiz ücretsiz olarak faydalanabilir.